1980-ndate aastate mänguasjapoes.

Teeme ringi peale Pärnu maantee mänguasjapoele.

Pood on tavaliselt mänguasju täis, aga ostjaid vähevõitu, kui just defitsiiti ei müüda.

Millised on mänguloomad?
Võta ja osta missugust looma tahes, kõik rebased, karud ja koerad on ühtemoodi kareda karvaga, rasked ja kõvad, mis siis veel kaissuvõtmisest rääkida. Tavaliselt istub selline koduloom haledalt mängunurgas ja vaatab, kuidas tema Saksa DV-s tehtud suguvenda kallistatakse.

Missugused on nukud?
Moldaavia, Vene ja Valgevene nukke on kogu aeg müüa, aga nad aina seisavad ja seisavad. Nelja-aastane tüdruk arvas kord, et tore oleks, kui mõnel nukul saaks näo maha pesta ja ema joonistaks ilusama asemele. Viletsast materjalist on nukud samuti, juukseid ei saa pesta ja kammida. SDV nukud on küll kallimad, kuid need ostetakse paugupealt ära.
Eestis toodetud suveniirnukud pole mõeldud mängimiseks, kuigi nad on väljanägemiselt sissetoodutest viisakamad.
Müügil on ka Venemaal toodetud nukumööblit, mida parema puudumisel ostetakse. Jätkub ka nukuvankreid.
Mõnikord on saada arstikomplekte, neid ostetakse väga. Aga kas või juuksurikomplekte, muudest asjadest rääkimata, pole üldse.

Väikeste laste lelud on tselluloidist kõrinad ja piiksuga kummist mänguasjad, mis on inetud nii vormilt kui värvilt. Ka kaalud, harjad, kühvlid, lumelabidad ja rehad on harva saadaval.
Hinnas on ka "Polümeeri" kummilelud, mis on vahtkummist ja kerge karvaga.
Täispuhutavad loomad on aga haledate värvidega ja seesugusest kummist, milles tihtipeale õhk sees ei püsi.

Missugused on konstruktorid?
Igasuguseid konstruktoreid on väike valik. Kõige nõutavam on plastmassitehase "Salvo" kaup. Ei jätku head lülikomplekti "Mõtle ja ehita", samuti on vähevõitu kelke, suuski ja liugureid. Harva müüakse "Topi" konstruktoreid, "Lillmosaiiki",  "Mõttemeistrit".

"Norma" autod on ilusad, kuid lähevad ruttu katki. Aastaid on müügil ühed-samad automudelid, nii, et nõudlust nende järele eriti pole. Samas on "Normas" valmistatud laste telefon ja pesumasin ilusad ja defitsiitsed.
Tegelikult on peaaegu kõik head, ilusad ja mängukõlblikud asjad defitsiitsed.
Suurem osa paberist mänguasju on venekeelsete kirjadega ja üsna näotud.
Eestikeelsed lauamängud on vaid "Reis Kuule" ja "Reis ümber maailma", kuid neid alati saada ei ole. Müügil on ka pabernukkude komplekt.

Jalgrattaid ikka jätkub, kuid neid iga päev koju ei soeta.