TEKST ÕPETAJALE ETTELUGEMISEKS

Alljoonitud sõnad ja lauseosad tuleb lugedes vahele jätta

 

Enamjaolt oli oja vaikse vooluga ja allikkressist umbe kasvanud, aga Joel õnnestus leida juurdepääsetav koht, kus vesi oli sügavam ja puhtam. Ta avas koti, et kivid taskust sinna panna. Valgust nähes niutsatas kutsikas lootusrikkalt ja püüdis ta sõrmi lutsima hakata. Mees sidus nöörijupi kotisuu ümber ja lõikas lahtised otsad ära väikese taskunoaga, mida ta alati kaasas kandis. Nüüd oli see hetk saabunud ja kuna ta oli loomult heasüdamlik mees, püüdis ta mõelda millegi muule, kui koti ettevaatlikult ojja laskis ning kivi sellele peale pani.
    Mees oli lapsena näinud, kuidas  ta isa kassipoegi uputas: pani kogu pesakonna ühte kotti ja viskas vihmaveetünni. Kassipojad olid varsti surnud ja maeti maha. Joe kavatses kutsikaga, kelle silmad olid alles hiljuti lahti läinud, niisamuti teha.Ta tooks koti ojast ära ja mataks kutsika aeda. Nii ei saaks keegi kunagi teada, et selline kutsikas üldse olemas oli.
    Oma aedikus lakkus samal ajal Melody, kes oli hukkumisel määratud kutsika ema, oma viit ülejäänud  kutsikat. Ta oli Briti suurima koertenäituse tšempion ja kolm aastat järjest tšempion - labrador krahvkondadevahelisel näitusel. Mitte kunagi polnud Joel olnud seesugust emast - ja nüüd toob too ilmale valge laiguga kutsika.
    Sellepärast ongi vaja kutsikas hävitada.
    Kutsikas on labrador ja labradoridel ei tohi olla kusagil valget. Joe ei tohtinud kogu kahtlust oma parimale emasele langeda lasta, sest nii oleksid kõik Melody ülejäänud kutsikad samuti kahtluse all.
    Hämarduvas taevas paistis õhtupäike. Anne astus Matti kõrvale, püüdes temaga ühte sammu käia. Ta kandis teksaseid, oranže sokke paksu, hobusepea pildiga sviitrit ja jooksukingi.
    Joe ootas pajupõõsas soodsat hetke, raputas oma piibu tühjaks ja kuulis samal ajal lähenevat häält.
    "Ojas on kott. Eile seda seal polnud," ütles Matt.
   Joe ootas , kuni lapsed läinud olid, enne kui oja äärde koti järele läks, juhtunu üle pooleldi rõõmus, pooleldi hämmeldunud.
    " Niikaua kui nad politseisse ei lähe, on kõik korras. Niikaua kui nad suu kinni peavad. Ja kui nad politseisse lähevad, ei ütle ma midagi. Keegi ei tea, mitu kutsikat Melodyl seekord oli. Minu vastu pole mingeid tõendeid, ma olen täitsa puhas, "mõtles Joe.