Matteuse kummaline lugu
   ( lühendatult)

    Ma ei ole lind, vaid kuningapoeg. Lapsena jutustati mulle sageli muinasjutte linnuks või loomaks moondatud inimestest, aga ma ei uskunud, et tegelikult nii võib juhtuda.
    Ja siis juhtus minuga täpselt niisamuti, nagu muinasjuttudes räägitakse.
    Ma olin kuninga ainuke poeg, suure ning võimsa valitseja ainus troonipärija. Nüüd aga olen ma kuldnokk, kes tunneb end võõrana nii lindude kui ka inimeste seas.
    Mu isa oli kuningas, kes valitses paljusid riike ja rahvaid. Ka mu ema oli kuninglikust soost ja oma ilu poolest oli ta kuulus nii maal kui merel. Mul oli neli õde, kes abiellusid kuningatega: üks Hispaania, teine Itaalia, kolmas Portugali ja neljas Hollandi kuningaga.
    Juba õige noorena sai mu lemmiktegevuseks jahipidamine ja ratsutamine. Kui ma sain seitsmeaastaseks, usaldas isa mu kaheteistkümne kõige kuulsama teadlase hoolde ja käskis õpetada mulle kõike, mida nad ise teavad ning oskavad. Ma õppisin hästi, kuid mu ohjeldamatu kirg sadula ja püssi järele ajas mu meeled nii elevile, et ma millestki muust mõtelda ei suutnud.
    Kartes mu tervise pärast, keelas isa mul ratsutamise. Igatsusest oma hobuste järele kaotasin söögiisu, ma ei tahtnud õppida ja istusin päevad läbi väikesel troonil, ei rääkinud kellegagi ega vastanud ühelegi küsimusele. Õpetlased ja ema püüdsid kuningat mõjutada, et ta oma keelu tühistaks, kuid asjata -- isal polnud kombeks muuta oma korraldusi.
    Ühel ööl ärkasin vaiksest hirnumisest akna all. Jalgteel seisis mu tore ratsu, saduldatud Ali- Baba. Panin end käsikaudu riidesse, kahmasin jahipüssi kätte ja hüppasin otseteed läbi akna Ali- Baba selga.
    Kui me metsa jõudsime, muutus hobune kummaliselt  rahutuks ja aeglustas traavi, kuni ta lõpuks äkki värisedes ja puristades seisma jäi. Otse hobuse ees seisis metsasihil hiigelhunt. Ta kihvad olid irevil ja lõugade vahelt tilkus alla vahtu. Tõmbasin kuke vinna, sihtisin -- ja põrutasin kogu padrunisalve tühjaks hundi avatud lõugade vahele. Lask oli täpne. Hüppasin sadulast maha ja astusin tapetud kiskja poole. Kui ma ta kõrval seisin ja ta suurt vägevat pead imetlesin, võttis ta kokku viimse jõu nig lõi oma pistodana teravad kihvad mulle reide. Tundsin läbilõikavat valu, siis  hundi lõugade haare lõdvenes, ta pea langes raskelt alla.

    Hiljem loed seda lugu edasi. Millistele küsimustele sa tahaksid  järgmisest osast vastust saada?

1. ............................................................................................

2. ............................................................................................

3. ...........................................................................................

4. ...........................................................................................

5. ...........................................................................................

Millist küsimust esitati klassis kõige rohkem?

.............................................................................................