Kustukummi juubel

    Mis sa arvad, miks ühel G. Jurmini raamatu illustratsioonil on kustukumm habemega ja miks kõik teised kummist esemed selle habemiku terviseks klaase tõstavad?

    Seletus on lihtne. Kustutuskumm on ju juubilar. Ta on peaaegu 300 aastat vana! Hoolimata kõnekäänust " Mis on kirjutatud sulega, seda ei raiu välja kirvega", "raiub"   kustutuskumm juba kahe ja poole sajandi kestel välja küll pliiatsikirja, küll tindiplekke, küll valesti lahendatud ülesandeid.

    Esimesena jutustas kautšuki oskusest kirjutatut maha kustutada meresõitja Magãlhaes. Sest ajast peale ei nimetanudki mõned kautšukit teisiti kui " indiaani kustutaja". Ja kõige huvitavam on see, et just kustutuskumm oli esimeseks kautšuktooteks, mida hakkasid Euroopas kasutama kõik, nii noored kui vanad. Alles aastat viiskümmend hiljem omandas kautšuk peale kantseleiametniku elukutse veel teise eriala-- hakkas inimesi riietama. Nii et -- kustutuskumm on kautšuktoodete hulgas tõepoolest kõige vanemaks esemeks.

 

    Ka sinul on pinalis oma kustutuskumm. Kujuta nüüd ette, et ühel õhtupoolikul saavad kokku sinu kustutuskumm ja  tema esivanem aastast 1700. Kirjuta jutuke nende kohtumisest.  Ära unusta, et jutukesel on 3 osa. Põhiosa võib veel taandridade abil  liigendatud olla.


Püüa kirjutada joonimata lehele!