Miks linnud saavad lennata?

     Linnud saavad lennata mitmete omaduste tõttu:

a) Neil on tiivad, mis võimaldavad neil õhus püsida ja seal edasi liikuda. Tiibade alla lennates jääv õhk tekitab tiibadele surve, mis aitab õhus püsida.

b) Lendamiseks on kohanenud ka lindude luustik - nende luud on seest õõnsad ja sisaldavad õhku, seetõttu need väga kerged.
Lindude rinnakuluud on peaaegu liikumatud ning nimme- ja ristluulülid on omavahel jäigalt ühendatud - see on lendamiseks väga tähtis, nii on luustik toeks.
Lindudel on eriti hästi arenenud rinnakukiil - sellele kinnituvad tugevad rinnalihased.

c) Lindude hingamiselundid on kujunenud nii, et nad saavad lendamise ajal hingata mitte rinnakorvi mahtu suurendades (nii toimub kõndides), vaid lendamisel püsib rinnakorv liikumatult ja hingamine toimub tiibade langetamisel ja tõstmisel. Lindudel on peale kopsude erilised õhukotid. Õhk tungib tiibade kergitamisel õhukottidesse ja kopsudesse. Tiibade langetamisel surutakse õhukotid kokku ja seal olev värske õhk
läheb kopsudesse. Nii toimub lendaval linnul gaasivahetus mitte üksnes sissehingamise vaid ka väljahingamise ajal. Kahekordne hingamine on vajalik, et lendav lind saaks pidevalt hapnikurikast õhku.

d) lindudel on ka väga kiire ainevahetus, mis varustab lendavat lindu energiaga