ABIKS FIGUURIMUREDEGA NOORTELE III
Maria Kalling

 

KUIDAS OLLA NÄÄPSUKENE?

Pisike sale neiu võib olla laitmatult proportsionaalne ja sel juhul on tegemist ideaalse moefiguuriga. Te võite kindlasti kaasa teha kõik moed vastavalt oma soovile, olgu see romantiline või sportlik, olgu need minipüksid tänaval või põlvpüksid talvel. Olgu tegu kootud kostüümide või kootud pükskostüümidega, vööni ulatuva jakiga teksaülikondade või millegi muu väga moodsa ja uuega.
Vastupidiselt pisikesele paksule võib väike sale neiu alati kanda ka pluusi ja seelikut. Aga siiski peaks jääma ühtne värvimõju. Kuidas see peaks olema? Võib liita kas värvust üheks kindlaks paariks, isegi kaks vööd - sinise vöö punasele pluusile lähemale, punase allapoole. Kõik olgu kasvukohane.
Sale neiu võib kanda lühikest pluusjakki lilleliste pükstega, suurt baretti ja väikest üle õla rihmaga kotti, pidulikul juhul näiteks avaraid pükse värvuselt lähedase peal kantava siidpluusiga.
Kena on jällegi lühike kohev soeng, mitte tuim kõrge lakitud soeng, väikese- või keskmisemustrilised kangad, keskmised ruudud, väikesed jakikesed, lahtised kingad. Võib-olla tuleks vältida lühikesi saapaid, küll aga on head kõrge kontsaga pikad saapad. Vööd valida mitte üle 4 cm laiad, sugugi ei sobi suured pandlad ja suured nööbid. Halvad on liiga suured mustrid ja tumedad kangad. Väike neiu tundub kujult vormikam ja kasvult pikem heledas soojatoonilises ja napis rõivastuses.
Paremini kui keskmine pikkus sobivad mini ja midi ja päris pikk. Halb on pükskostüüm madalate kingadega ja liiga pikkade püksisäärtega, tuleks meelde väljend: "Nagu kana takus":
Kõik olgu kasvukohane, aga siiski julge. Teile sobivad juuksepaelad, tikandid ja kunstlilled, taljes kasukas ja plisseeritud kleidike. Te võite kanda ampiirkleiti ja traksidega "päikesekleiti", mustlaslikku pikka seelikut ja volangidega õlarätte.

M. Kalling. Moejuttu noortele. - Tallinn: VALGUS, 1977. - Lk. 99-100.