ABIKS FIGUURIMUREDEGA NOORTELE VI
Maria Kalling

VÄIKESEKASVULINE NOORMEES.

Võib-olla asetab lühike kasv noormehe ette kõige rohkem probleeme. Siin aitab üksnes eksimatult oma joone pidamine. See oma joon on selles, et oma riietusega te sunnite kaaslasi end tähelepanelikult vaatama. Ah, nii ilus särk ja lips! Imeilusa värviga, ja nii korrektne! Sellepärast ongi vist lühikesekasvuliste noormeeste ja meeste seas silmapaistvalt rohkem hästiriietatud mehi.
Väikesekasvulised noorukid peaksid ülikonna valikul otsustama üherealise ülikonna kasuks. Kõige soodsam on ühe või kahe nööbiga ülikond ühevärvilisest või väga tagasihoidliku mustriga riidest, sest rohkem nööpe ja suured ruudud, mis mõjuvad nii kenasti pika saleda figuuri puhul, ainult rõhutavad teie väikest kasvu. Ka on ühe nööbiga pintsakul pikad reväärid, mis kasvu optiliselt natuke pikendavad ja jätavad särgi, lipsu ja nende otsitud värvuse ning mustri näitamiseks. Kaherealine kuub on alati suurema ülekäiguga ja kinnisem. Kombineeritud ülikonnad on väikesekasvulistele noormeestele väga huvitavad juhul, kui tal on tõesti ilus teping äärtel, ilusad nööbid. Lõpuks võib bleriserkuue õmmelda ka üherealise ja ilma kraeta.
Väikesekasvulistele noormeestele võib öelda, et pikkust on raske juurde saada, saab ainult huvitava ja maitsekalt riietatult nooruki välimuse ja kuulsuse. Tasub veel kord lugeda, mida kirjutasime märgi all .... Kui me pikkade noormeeste ja tüdrukute juures mainisime inglaslikku välimust sellele iseloomuliku just nagu hajameelse lohakusega, siis lühikese noormeeste puhul mõtleme maitsekatele vaimukatele prantslastele. Tähtis on, et kõik oleks ilus, valitud ja omamoodi julgegi.
Põhimõtteliselt pole väikese kasvu pärast midagi keelatud. Mõte on sama kui tütarlaste puhul - napp lõige pintsakul, heledad toonid, kasvukohased detailid.
Kui teil on sportlik figuur, siis eelistage meeleldi kõike kootut, trikotaaþkampsuneid, pullovere. Jätke kael vabaks kõrgetest rullkraedest ja kandke kitsast maha pööramata spordisärgikaelust.
Püksid, eriti paksu noormehe jalas, olgu lihtsad, võib-olla pikitriibulised, käänisteta või kitsa käänisega ja küllaldase pikkusega, mitte eriti kitsad ega laiad. Kingad parajalt laiade ninadega, paksu randiga tallaga, hoolitsetud ja puhtad. Kuid vaevalt leiame noormeeste hulgas paksukesi. Sinna jõutakse kolmekümne viie aastaselt. Suure vööümbermõõduga noormehe välimusele tuleks aga vest kasuks. Seda on tarvis ka trakside katmiseks, need aga on kõhukale juba tervislikust seisukohast hädavajalikud. Kas aga traksid ongi häbenemist väärt, see on iseküsimus. Vahel näiteks on nad lausa moeasjad. Vest õmmeldakse ülikonna riidest, kombineeritud ülikonna puhul moodsalt püksiriidest, kui soovitkase, siis ka kunstsiidist, kuid üsna tagasihoidlikus toonis ja mustris.
Väikese noormehe seljas olgu kõik ilus, värvused sõbralikud, s.o. need, mis enda kõrvale lasevad leida teisigi. Seepärast on põhjust valida hallide ja beezide seast, liita pruune või pehmeid rohelisi kampsuneid, lipse, kuubesid ja särke omavahel komplektideks. Värvused jäävad väikesekasvulise noormehe puhul põhiliseks, millega luua maitsekas ja huvitav riietus.

M. Kalling. Moejuttu noortele. - Tallinn: VALGUS, 1977. - Lk. 100-102.