MINU SÕBER ARVUTI
AJALUGU
1.

Arvutite ajalugu on praegu alles üpriski lühike ja seetõttu on seda kerge meelde jätta.

Kõik sai alguse meie sajandi keskel. Inimestel oli vaja lahendada igasuguseid keerulisi ülesandeid: liita ja lahutada, korrutada ja jagada suuri-suuri arve. Inimesed hakkasid mõtlema, kas oleks võimalik kasutada mõne masina abi.

Nii sündis esimene arvuti kõigepealt inimeste mõtetes. Iga uue asjaga on nii, et algul tuleb see välja mõelda ja paberile panna, ning alles siis saab tegema hakata. Mõtetest tegudeni on aga pikk maa, ning inimestel võttis esimese arvuti ehitamine hulk aastaid aega. Kuid valmis ta loomulikult sai - muidu ei oleks ju ka mind olemas.

Meie ajaloo algusest kuni tänapäevani on olnud neli arvutipõlvkonda: minu vaarisa, vanaisa, isa ja loomulikult mina - pesamuna.

 

Esimesteks arvutiteks olid minu vaarisa ja tema sõbrad. Nemad alustasid oma tööd Teise maailmasõja ajal. Seetõttu olid ka nende esimesed ülesanded seotud sõjaga. Ma ei usu, et vaarisale meeldis selliseid ülesandeid lahendada, kuid tema oli ju lihtsalt masin ja ei saanud sinna midagi parata. Hiljem hakati vaarisa kasutama juba ka kaubanduses, kus oli samuti keerukaid arvutusi.

Minu vaarisa oli ikka suur küll. Ta võttis enda alla terve saali ja tema tööshoidmiseks pidi terve brigaad inimesi tema ümber askeldama. Töö oli vaarisa jaoks väga raske. Suurest pingutusest läks ta üleni kuumaks ning seepärast pidi tema tööruumis olema ka temperatuuri reguleeriv seade. Muidu oleks ta vist lihtsalt üles sulanud!

Vaarisa ei osanud veel nii hästi arvutada kui minu põlvkonna arvutid ning selle tõttu läks tal arvutustega ka palju rohkem aega.