MINU SÕBER ARVUTI
Margit Muldma
FAILID, KATALOOGID???

 

Sina salvestad arvuti kõvakettale ühe pildi, sinu sõber salvestab mõne kirja, õpetaja jälle mõne kontrolltöö hinded. Mälus võib seega olla pildid, kirjad, aruanded ja palju-palju muud. Kõiki neid erinevaid asju nimetatakse ühe nimega : FAILID.

Sina salvestad oma pildi ühte faili, sõber oma teise faili. Fail on seega kokkukuuluvate andmete hulk, mis asub arvuti mälus, kas kõvakettal või diskettidel.

Igale failile tuleb panna nimi. Väga paljud arvutid lubavad sul panna ainult kuni kaheksatähelise nime. Loomulikult pead sa selle nime ise meelde jätma, seepärast pane failidele võimalikult sisukad nimed.

Näiteks kui sa oled joonistanud oma kodust pildi ja tahad selle salvestada, võiksid sellele failile panna nimeks "Kodupilt".

 

JÄTA MEELDE : KÕIKI SINU SALVESTATUD TÖID HOITAKSE ARVUTI KETASMÄLUS FAILIDES.

 

Mõnikord juhtub, et mälus on nii palju faile, et sa ei leia enam õiget üles.

Sama võib juhtuda sinu raamatutega, kui sul on neid raamatukapis väga palju. Vajaliku raamatu otsimiseks läheb sul lihtsalt palju aega.

Selleks, et korrastada raamatukappi, ehitad sa sinna riiulid. Igale riiulile paned sa nüüd erinevad raamatud. Ühele riiulile paned kõik õpikud, teisele riiulile juturaamatud, kolmandale pildiraamatud.

Selleks, et korrastada arvuti ketasmälu, lood sa sinna KATALOOGID. Ühte kataloogi paned oma joonistuste failid, teise kataloogi kirjade failid, kolmandasse ülesannete failid. Igale kataloogile tuleb kohe alguses anda ka nimi. Siis on teinekord lihtne oma faile otsida.

JÄTA MEELDE: ARVUTI KETASMÄLU KORRASHOIDMISEKS LUUAKSE SINNA KATALOOGID. KATALOOGIDESSE PANNAKSE MILLEGIPOOLEST ÜHESUGUSED FAILID.