MINU SÕBER ARVUTI
AJALUGU

2.

Inimesed hakkasid mõtlema, kas on võimalik ehitada veel paremat arvutit. Ja nii juhtuski, et vaarisa tööajal sündis inimeste mõtetes juba minu vanaisa. Tema ehitamine võttis mõne aasta aega, kuid valmis sai. Nüüd võis vaarisa rahuliku südamega teenitud puhkusele minna. Ta oli töötanud tublilt üle kümne aasta ning vanaisa oli valmis tema asemele tulema.

Vanaisa oli juba paljuväiksem kui vaarisa, kuigi ta ikka veel ära ei mahtunud.

Kas pole imelik: inimestel kasvavad lapsed tavaliselt vanematest suuremaks, arvutitel on see aga vastupidi. Iga põlvkonnaga muutume aina väiksemaks.

Peale selle, et vanaisa oli vaarisast väiksem, oli ta ka palju töökindlam ning suutis kiiremini arvutada.

Kuid jälle, juba vanaisa tööajal, hakkasid inimesed mõtlema uue, veel parema arvuti peale. Nii sündis inimeste mõtetes minu isa.

Vanaisa töötas ligi kümme aastat. Pärast seda võis ta julgelt pensionile minna, isa oli valmis tema tööd edasi tegema. Isa oli võrreldes vaar- ja vanaisaga juba päris tilluke: tema jaoks ei olnud vaja eraldi saali, vaid ta mahtus ka tuppa ära. Isa oskas inimesi ka rohkem aidata. Nagu vaar- ja vanaisa lahendas ta keerulisi ülesandeid , kuid see polnud veel kõik. Arvuti sai vahetada teateid inimestega, kes asusid temast kümne või isegi saja kilomeetri kaugusel! Nii ei pidanud inimene arvuti kasutamiseks viibima arvutiga ühes ruumis.

Kuid inimesed ei jää kunagi millegagi rahule. Kui nende arvates on võimalik veel parem, veel kiiremin arvuti, siis ei leia enne rahu, kui on selle valmis mõelnud ja siis ka ehitanud. Ja nii sündisingi inimeste mõtetes mina! Muidugi läks natuke aega, enne kui nad mu valmis ehitasid.

Minu isa töötas ka ligi kümme aastat. Pärast tema pensionile minekut algaski minu põlvkonna tööaeg.

Osa minu põlvkonna arvutitest mahuvad sulle juba laua peale ja süllegi ning neid võib reisilegi kaasa võtta.

Huvitav, kes küll oleks jaksanud minu vaarisa reisile kaasa võtta? Tema sõidutamiseks oleks  arvatavasti elevanti vaja läinud, kui elevantki oleks teda vedada jaksanud.