KELLEKS VANA AJA LAPSED SAADA TAHTSID

 

Tüdrukud tahtsid saada õpetajaks, arstiks ja müüjaks. Peale selle tahtsid kõik väikesed tüdrukud saada emaks. Sellepärast oli tüdrukutel palju nukke. Nukud olid tüdrukute mängulapsed. Tüdrukud panid nukke riidesse, võtsid riidest lahti, söötsid, jootsid, sõidutasid nukuvankritega ja panid magama.

Nukkudega sai ka kooli ja arsti mängida. Koolis õpetati nukkudele lugemist ja arvutamist. Nukud pidid koolis vagusi istuma ja vastama, kui küsiti. Kui nukk vastas õieti, sai ta hindeks "viis". Mõnele rumalale nukule, kes tähed segi ajas, pandi hindeks "kaks". Nukkudega oli ka palju muret. Alailma olid nad haiged. Neil valutas pea, kurk, kõht, silmad, kõrvad, käed ja jalad. Kui nukk jäi haigeks, pandi ta voodisse ja kutsuti arst. Arst kuulas nukku toruga ja kirjutas palju retsepte. Retseptide eest sai mänguapteegist mängutablette. Kui nukk tabletid ära sõi, sai ta terveks.

Poisse nukud ei huvitanud. Poisid ei tahtnud nukumängus isadeks olla. Poisid tahtsid olla bussijuhid, trammijuhid ja vedurijuhid. Nad põristasid päev otsa tõukeratastega ringi. Veel tahtsid poisid saada kangelasteks. Neil olid omatehtud puumõõgad ja kilbid.

Üks väike poiss ei teinud endale puumõõka. Tema ei tahtnud saada ka kangelaseks. Tema tahtis saada kirjanikuks ja kirjutada palju raamatuid. Kui see väike poiss suureks kasvas, saigi temast kirjanik.

Tiia Toomet "Vana aja lood" lk.14.