DELFIINID ON KA SPORTLASED

Nad on kalakujulised, kuid ei ole kalad. Kunagi olid nende esivanemad neljajalgsed maismaaloomad. Mingil meile teadmata põhjusel läksid nad merre elama. Nende jalgadest kujunesid uimed.

Delfiinid on kõige targemad mereloomad. Nad saavad inimestega kiiresti sõbraks. Delfiinid ujuvad madalas vees sulistavate laste juurde ja hakkavad nendega palli mängima. Lapsed viskavad palli ja delfiinid püüavad selle ninamikuga kinni ning heidavad tagasi. Nad lubavad ennast paitada ja ka oma seljas ratsutada. Ja nad käituvad nii, et lapsed ei saa kunagi haiget. Kui mänguhoos juhtub midagi sellist, mis lapsi naerma ajab, turtsatavad ka delfiinid, nagu naeraksid.

Delfiinid on tublid sportlased. Neid on kerge õpetada ja nad mõistavad inimesi kiiresti.

Ameerikas korraldati ühes basseinis delfiinide ujumis- ja hüppevõistlus. Delfiinid hüppasid mitme meetri kõrgusele. Neist kõige kiirem ujus tunniga 100 kilomeetrit. Inimene võib nii kiiresti ujumisest ainult unistada. Delfiinid on osavad võrk- ja korvpallimängijad. Ninamikuga heidetud pall lendab alati üle vee kohale tõmmatud võrgu. Korvpalli mängides püüavad nad üksteiselt palli haarata, et see siis väga täpselt korvi saata.

Võistluse ajal on delfiinid elevil. Nad vilistavad ja teevad niisugust häält, nagu hauguks koer või näuks kass. Tõepoolest, nii nad oma delfiinikeelt räägivad. Inimesed tahaks seda mõista, et võiks nende tarkade mereloomadega jutelda. Selleks katsuvad teadlased juba mitu aastat delfiinikeelset sõnastikku koostada.

 

Täheke nr. 7 / 1969.