KUNINGANNA TEENIJAJärsu krobelise kaljuseina tipus 75 meetrit Forthi jõe veepinnast kõrgemal paistavad ähmaselt lossimüürid. See on Stirlingi loss, mida peeti kaua Shotimaa üheks võimsamaks kindluseks. Tähtsa strateegilise asukoha tõttu nimetas luuletaja Alexander Shmith hoonet hiigelsuureks sõleks, mis ühendab Ülem- ja Alamðotimaad. Tänapäevani säilinud XV sajandist pärinev loss on ehitatud puulinnuse asemele. Stirling oli kuningapere armastatuim ajaveetmiskoht ning selle aknast said nad jälgida Shotimaa iseseisvusvõitluse dramaatilisi sündmusi ja lahingupanoraame. Shotimaa lapskuninganna Mary kroonimispidustused peeti lossikabelis aastal 1543 ja kuninganna viibis ka täiskasvanuna aeg-ajalt Stirlingis.

Lossi süngevõitu saalides väidetakse liikuvat lugematuid kummitusi. Üks legend pajatab
rohelises kleidis daamist, keda kindlusevangid olevat veel meiegi päevil näinud. Mõned teavad rääkida, et see naine olevat teeninud kuninganna Mary õukonnas ja päästnud käskijanna elu. Legendi järgi olevat ta tundnud, et kuninganna elu on ohus. Seepeale tormanud ta kutset ootamata kuninganna magamistuppa, kus tuleleegid limpsisid juba kuningliku magamisaseme pakse eesriideid. Teenijanna tiris magava kuninganna põlevast voodist välja. Maryle oli kunagi ennustatud, et ta satub ohtu lossis möllavas tulekahjus.

Aastasadu arvati, et Rohelise Daami ilmumine ennustab tulekahju või muud õnnetust. Üks
sõjaväekokk kinnitas, et oli seda naist näinud alles päris hiljaaegu, kui nende väeosa oli
majutatud lossi. Köögis toitu segades oli ta äkki tundnud, kuidas keegi teda selja tagant jälgib. Ümber pööranud, nägi ta ebamäärast rohelisse riietatud naisekuju. Kokk minestas ja jäi põrandale lebama. Mingit katastroofi sellele sündmusele siiski ei olevat järgnenud.

Võetud raamatust "Rahutud vaimud".