kobras.jpg (5910 bytes)

Koolinoorte informaatikaviktoriin "Kobras"

4.-15. novembril 2019 toimub koolinoorte informaatikaviktoriini "Kobras" esimene voor, mis viiakse läbi kolmes vanuserühmas: benjaminid (kuni 8. klass), juuniorid (9.-10. klass) ja seeniorid (11.-12. klass). Võistlus toimub Miksikese keskkonnas (võistlus eesti keeles aadressil http://miksike.ee, vene keeles aadressil http://miksike.net) veebipõhise kontrolltööna, mistõttu enne lahendamist on vaja õpetajal registreerida endale õpetaja konto ja õpilastel õpilaste konto. Kui kontod on juba olemas, siis uuesti kontosid looma ei pea.

Ülesannete lahendamiseks on aega üks koolitund (45 minutit). Palume korraldavatel õpetajatel tagada, et võistlejad ei kasutaks kõrvalist abi.  See tähendab, et võistluse ajal ei tohi vastuseid   internetist otsida ega ülesandeid lahendada grupitööna.


Parimad lahendajad kutsutakse veebruaris Tartus toimuvale õppepäevale ja viktoriini teise vooru. Viktoriini teine voor toimub nii eesti kui vene keeles.

Viktoriin "Kobras" ei eelda programmeerimisalaseid eelteadmisi. Ülesannete temaatika hõlmab arvutikasutusoskust, arvutitega seonduvat matemaatikat, arvutite ajalugu, riistvara, tarkvara,
arvutieetikat jmt. Sellisena toimub võistlus Eestis üheksandat korda; varasemate võistluste ülesanded asuvad leheküljel http://kobras.eio.ee/

TÜ Teaduskool 
Miksike

BENJAMIN [Seosta] [Tulemused] [Koondtulemused]
JUUNIOR [Seosta] [Tulemused] [Koondtulemused]
SEENIOR [Seosta] [Tulemused] [Koondtulemused]


Üksikasjalikum juhend selle kohta, mida peab tegema ÕPETAJA ja ÕPILANE, kui nad ei ole varem viktoriinis Kobras (või online kontrolltöödes) osalenud.

ÕPETAJA

* Registreeru Miksikese kasutajaks
* Õpetaja staatuse saamiseks kirjuta aet@miksike.ee (vaja ära märkida nimi ja kool). Kontrollimiseks oleks vajalik, et see nimi oleks kooli kodulehel õpetajate nimekirjas.
* Vali sobiva testi järel [Seosta] link (need on siin olemas, kui viktoriin toimub), valida lehel rippmenüüst (Seostatud klasside nimekiri) vastava klassi nimi ning määrata testi algus- ja lõppaeg. Ainult sellel määratud ajavahemikul muutub test klassi kuuluvatele õpilastele nähtavaks. NB! - Ühele klassile saab määrata ka mitu aega, kuid enne järgmise aja määramist on soovitav eelnev seostamine KUSTUTADA - Kustuta link seostatud klassi nime järgi.
* Valides Seosta -> Küsimused link Vaata -> link Testi Eelvaade lehe allosas, saavad õpetajad ka eelnevalt vaadata, mida testis küsitakse.
* Peale viktoriini lõppemist saab lingilt [Tulemused] avanevas tabelis näha kõigi oma kooli õpilaste tulemusi, valides tabeli kohal rippmenüüst filtri 'Kooli järgi'. Iga õpilase nime järgi on link 'Detailid', kust saab vaadata täpsemalt õpilase vastuseid.

ÕPILANE

* Registreeru Miksikese kasutajaks, valides kindlasti õige kooli ja õige klassi (vajadusel ka õige paralleeli)
* Testi täitmiseks liikuda Minu Miksike -> Minu onkontid -> tabelis valida sobiva testi nime real link Soorita onkont.