ARVUTA!

 

1. Kaks akvaariumi on täidetud veega. On teada, et ühes akvaariumis on 48 l vett. Kui teisest akvaariumist valada ära 12 l vett, siis jääb sinna 2 korda rohkem vett, kui on esimeses akvaariumis. Kui palju on vett teises akvaariumis?

 

 

2. Jalgrattur ja jalakäija on teineteisest 60 km kaugusel. Nad alustavad üheaegselt liikumist teineteise suunas. Jalgrattur sõidab 15 km/h, jalakäija käib 5 km/h. Kui kaugel on nad teineteisest 1, 2, 3 tunni pärast?

 

 

3. Jalakäija käib tunnis 5 km, jalgrattur sõidab 15 km. Nad lähtuvad üheaegselt ühest ja samast kohast ühes ja samas suunas. Kui kaugel on nad teineteisest 1, 2, 3 tunni pärast?

 

 

4. Köögiviljalaos on tomatid 6 kg, 8 kg ja 10 kg kaupa kastides. Laohoidja peab söökalsse saatma 100 kg tomateid, kuid nii, et oleks kõiki kolme liiki kaste ning et ühtki kasti poleks vaja avada. Mitu kasti ühest, mitu teisest ja mitu kolmandast liigist ta peab saatma?

 

 

 

5. Laost oli vaja ära vedada 8000 kg kaupa. Esimesel päeval veeti ära 2600 kg kaupa. Ülejäänud osa kaubast veeti ära võrdsetes osades 6 päeva jooksul. Mitu kg kaupa veeti iga päev viimase 6 päeva jooksul?