Hobused ja taapirid

Referaat

 

Koostaja:Kethy Salumets
Juhendaja:Taimi Sarapuu

 

Uuemõisa Algkool 2002

 

 Hobused ja taaprid

 

Hobused, taapirid ja ninasarvikud moodustavad kabjaliste seltsi. Hobuslased, kelle hulka kuuluvad ka sebrad, eeslid ja eeslikud, elavad karjadena (tabuunidena ) ja söövad peamiselt kõrrelisi. Neil on igal jalal ainult üks varvas, mis lõppeb kabjaga; see võimaldab kiiresti joosta. Taapirid on lühikesed jässakad loomad, kelle eesjalgadel on neli ja tagumistel jalgadel kolm varvast. Ninasarvikuil on lühikesed kolmevarbalised jalad, suur pea ja ninamikul sarved.

 

India taapir

 India taapir on pelglik eraklik loom, kes elab niisketes soometsades. Ta ujub hästi ja ohu korral põgeneb vette. Taapiri meelistoit on veetaimed, kuid ta sööb ka mõne maismaataime lehti, pungi ja vilju. 

Kõrbesebra

Rohtu söövate sebrade karjad uitavad Aafrika savannides. Sebrad peavad tihti jooma ja veedavad seepärast suurema osa ajast joogikohtade läheduses. Nende triibuline karvakate viib kiskjad segadusse.

Must –ninasarvik

Must –ninasarviku konksjas ülamokk võimaldab napsata madalatelt puudelt ja põõsastelt lehti, pungi ning võsusid. Kehva nägemist korvab hea kuulmis- ja haistmismeel. Kui ninasarvik tunneb end ohustatuna, asub ta ründama. Ta suudab joosta kiirusega kuni 48km/t.