LÄÄNE-VIRUMAA PRANGLIMINE 2008

                     
MAAKONDLIK FINAAL 1. APRILLIL KADRINA KESKKOOLIS.
FINAALVÕISTLUSTE INDIVIDUAALSED TULEMUSED:

SIRGUJAD     OSKAJAD      NAISED      MEHED

Finaalürituse kava

MAAKONDLIKUD ETAPID

I     14. - 25. jaanuar
Kavas juhu-kolmevõistlus igale võistlejale 3 juhuslikku ala 20 minuti jooksul, tulemuseks kolme ala punktide summa

1. etapi edetabelid:        sirgujad     oskajad    naised    mehed   klassid     koolid
Kokkuvõte 1. etapist

II 4. - 15. veebruar
Kavas juhu-kolmevõistlus igale võistlejale 3 juhuslikku ala 20 minuti jooksul, tulemuseks kolme ala punktide summa

2. etapi edetabelid                 sirgujad      oskajad      naised      mehed      klassid      koolid
1. ja 2. etapi koondtabelid
     sirgujad      oskajad      naised      mehed      klassid      koolid
Kokkuvõte 1. ja 2. etapist

III 25. veebr. - 7. märts (võistlusväljak avatud 16.00-ni)
Kolmandal etapil võisteldakse lemmik-kolmevõistluses igaüks saab valida 3 lemmikala ja võistelda 20 minutit.

3.etapi edetabelid:          sirgujad      oskajad      naised      mehed      klassid      koolid

Finaalis osalevad (1.-3. etapi koondtabelid):   sirgujad      oskajad      naised      mehed      klassid      koolid

Maakondlik finaal aprilli alguses (koht ja kuupäev täpsustatakse).

Vabariiklik pranglimise juhend.

Pranglija/õpetaja meelespea


Mare Kütt         mare@miksike.ee,
Lemme Sulaoja    
lemme@miksike.ee,
Pranglimise koordinaatorid Lääne-Virumaal


Kokkuvõte 1.- 3. etapini

 EESTI VÕISTKONDLIKUD KARIKAVÕISTLUSED

viiakse läbi 18. aprillil Pärnumaal Paikuse Põhikoolis.
Vabariiklikku finaali kutsutakse 16-20 parimat kooli või tiimi 5-liikmelist (kohal vähemalt 3 liiget!) võistkonda maakonna finaalide tulemuste põhjal.
Esmakordselt autasustame rohkem kui diplomiga ka Eesti parimaid klasse, kuid nende 5-liikmeliste võistkondade vabariiklik paremusjärjestus selgub vaid kohalike finaalide tulemuste põhjal.
Võisteldakse taas viievõistluses. Nii koolide-tiimide kui ka klasside võistluses lähevad arvesse kõigi 5 võistleja tulemused.
 
Eesti Karikavõistlustel  arvestatakse punkte:
Sirgujatele
Oskajatele
Neidudele ja naistele kui ühisele võistlusklassile
Noormeestele ja meestele kui ühisele võistlusklassile
Vabariiklik klasside võistlus on 9-le esimesele klassiastmele eraldi, 10.-12. klass võistlevad ühises arvestuses.
Punktiarvestused on analoogilised eelmise aasta punktisüsteemidega, välja arvatud asjaolu, et iga tüüpi võistkonnal ja klassil lähevad kirja 5, mitte enam 4 parema võistleja tulemused.

RAHVUSVAHELINE FINAAL EHK PRANGLIMISE MM
on maikuu võistlus, loodetavasti Lätis. Kõik osalejad riigid võistlevad alltoodud ühtlustatud võistlusklassides viievõistluses.
Võistlusklassid MM-l:
Sirgujad   vastsündinud – 3. klass
Oskajad    4.-6. klass
Neiud       7.-12. klass
Noormehed   7.-12. klass
Naised
Mehed

MAAKONDLIKU JA VABARIIKLIKU VÕISTLUSE VÕISTLUSKLASSID:
Sirgujad: 1. - 3. klass
Oskajad: 4. - 6. klass
Naised: 7. klass ja vanemad

Mehed: 7. klass ja vanemad

KOLMEVÕISTLUSTE REEGLID ALADE VALIKUL:

Sirgujad (1.-3. klass)
 Alade grupid:
A: liitmine(Li)
B: lahutamine(La), liit-lahutamine(LL)
C: võrdlemine(Võ), lünkamine(Lü)
Kõik alad ainult naturaalarvude (N) väljakul, klassikalises (K) stiilis.
Ei võistelda täisarvude (T) väljakul ega sprindi (S) stiilis.
 
Oskajad (4.-6. klass)
 Alade grupid:
A: liitmine(Li), lahutamine(La), liit-lahutamine(LL)
B: korrutamine(Ko), jagamine(Ja), korru-jagamine(KJ)
C: võrdlemine(Võ), lünkamine(Lü), juhutehe(Ju)
Kõik alad ainult naturaalarvude (N) väljakul, nii klassikalises (K) kui ka sprindi (S) stiilis.
Ei võistelda täisarvude (T) väljakul.
 
Kõik ülejäänud võistlusklassid
 Alade grupid:
A: liitmine(Li), lahutamine(La), liit-lahutamine(LL)
B: korrutamine(Ko), jagamine(Ja), korru-jagamine(KJ)
C: võrdlemine(Võ), lünkamine(Lü), juhutehe(Ju)
Kõik alad nii naturaalarvude (N) kui ka täisarvude (T) väljakul, nii klassikalises (K) kui ka sprindi (S) stiilis.

Nii juhu- kui ka lemmik-kolmevõistluses valitakse

  • üks ala igast grupist
  • (alates Oskajatest) üks ala sprindi, kaks klassikalises stiilis
  • (alates 7. klassist) üks kuni kaks ala täisarvude väljakul
(vt vabariiklikku pranglimise juhendit)


MAAKONDLIK FINAAL
Finaali kutsutakse maakonna/linna iga võistlusklassi 10 parimat + maakonna parim 1., 2., 4., 5., 7., 8. klassi võistleja, kui nad pole 10 parema hulgas.
Kohalikele finaalvõistlustele kutsutakse ka 5-liikmelised nende koolide ja/või tiimide võistkonnad, kes on eelvõistluste põhjal vabariiklikus pingereas 40 parema hulgas.
Kohalikele finaalvõistlustele kutsutakse ka nende klasside 5-liikmelised võistkonnad, kes on eelvõistluste põhjal oma klassiastme arvestuses vabariigis 6-8 parema hulgas.
Finaalvõistlustel on kavas viievõistlus, aega 50 minutit. 
 
Lisaks individuaalsele võistlusele toimub nii  maakondlikult kui ka vabariiklikult klassidevaheline mõõduvõtt ja koolide-tiimide võistlus.
Võistlejate arv kõikide koolide kõikidest klassidest on piiramatu, arvesse läheb iga klassi 5 paremat tulemust.